Diş Beyazlatma dişleri farklı sebeplerle rengini kaybetmiş kişilerin diş yüzeylerine uygulanan işlemler sonucu arzu ettikleri bembeyaz ve parlak dişlere sahip olmalarını sağlayan Estetik Diş Hekimliği tedavi yöntemidir. Uygulama sonrası elde edilen estetik görünümün kişinin doğal ağız ve diş yapısına uygun olmasına özen gösterilir.

Diş Beyazlatma uygulamaları farklı nedenlerle dişlerinde sararma, lekelenme, koyulaşma gibi renk bozulmaları meydana gelen kişilerin hayal ettikleri bembeyaz dişlere ağız yapıları ve yüz hatları ile %100 uyumlu olacak şekilde ulaşmalarını sağlayan Estetik Diş Hekimliği yöntemidir.

Diş Beyazlatma tedavisi sonucu kişinin ağız yapısı ve dişlerinin renk tonu ile uyumlu dişler elde edilebilmesi için uygulamanın klinik ortamında bu alanda uzman diş hekimleri eliyle gerçekleştirilmesi gerekir.

İnsanların bembeyaz, ışıldayan ve parlayan doğal görünümlü dişlere sahip olması estetik bir gülümsemeye katkı sağlayan en temel unsurdur. Ayrıca bireyin dişlerinin doğal renginde olması ağız yapısı ve yüz altları arasında uyumu koruyarak estetik gülüşe katkı sağlar.

Diş Beyazlatma uygulamaları kişilerin ağız, yüz ve cilt yapısı ile uyumlu, doğal bir görünüme sahip olacağı tonda beyaz ve ışıldayan dişleri sahip olmasına imkan tanır.

Günümüzde en sık talep edilen Estetik Diş Hekimliği tedavisi olan Gülüş Tasarımı kapsamında gerçekleştirilen uygulamaların önemli bileşenlerinden birisi olan Diş Beyazlatma sonrası kişi gündelik yaşantısında ve iş hayatında kendisini çok daha huzurlu ve özgüvenli hisseder.

Uzman Diş Hekimi Ayberk Şafak BENLİ uzun yılların getirdiği tecrübesi ve sahip olduğu modern teknoloji ile güçlendirilmiş klinik şartlarını kullanarak Diş Beyazlatma dahil kişinin Ağız, Diş ve Çene sağlığı kapsamında ihtiyaç duyduğu pek çok tedavi yöntemini büyük bir güven, konfor ve başarı ile uygulamaktadır.

Sizler de dişlerinizde farklı nedenlerle meydana gelen sararma, lekelenme, koyulaşma gibi renk bozukluğu problemlerin tedavi edilmesi için Hemen Bize Ulaşarak randevu alabilir; Uzman Diş Hekimi Ayberk Şafak BENLİ tarafından gerçekleştirilecek uygulamalar ile hayal ettiğiniz bembeyaz dişlere ve estetik gülümsemeye hızla ulaşabilirsiniz.

Dişler Neden Sararır?

İnsanların işlerinde sararmalar olmasına yol açan pek çok farklı sebep vardır. Bununla birlikte kişilerin dişlerinde sararmalara neden olan ana etken bireylerin ağız ve diş bakımlarına özen göstermemeleri, belirli periyotlarla klinikte uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilecek kontrolleri aksatmalarıdır.

İnsanların dişlerinin sararmasına ve doğal rengini kaybetmesine, buna bağlı olarak Diş Beyazlatma uygulamalarına ihtiyaç duyulmasına neden olan durumlar arasında;

 • Diş, diş eti, ağız bakımlarının düzenli ve doğru olarak yapılmaması,
 • Diş hekimi tarafından yıl içerisinde gerçekleştirilecek kontrollerinin aksatılması,
 • Genetik yapı ve geçirilen bazı sistemik hastalıklar,
 • Olumsuz etki eden içeceklerin tüketilmesi, (çay, kahve, kola gibi)
 • Aşırı sigara ve alkol tüketilmesi,
 • Sağlıksız besinlerin tüketilmesi,
 • Bazı kronik ilaçların olumsuz etkileri,
 • Yaşlanma ile birlikte dişlerde cansızlık ve renk kaybı oluşması,

belirtilebilir.

Diş Beyazlatma Nedir?

İnsanların dişlerinde farklı nedenlerle oluşan sararma, lekelenme, koyulaşmaya bağlı doğal rengin kaybolması sonucu meydana gelen estetiksel problemlerin giderilerek kişinin arzu ettiği parıldayan, bembeyaz ve ışıl ışıl dişlere sahip olduğu uygulamaya Diş Beyazlatma denir.

Her birey gülümsediğinde ve konuştuğunda karşısındaki kişilere estetik açıdan dizilim bozuklukları olmayan bembeyaz dişlerle hitap etmek ister. Lakin insanların ağız – diş bakımına özen göstermemesi, yanlış alışkanlıkları, diş rengini olumsuz etkileyen yiyecek ve içecekler tüketmeleri gibi birçok etmen dişlerinde sarmalara ve renk kayıplarına neden olur.

Kişinin dişlerinde kozmetik açıdan yaşanan problemlerin ve renk bozulmalarının giderilmesi, arzu ettiği bembeyaz dişlere sahip olması için en sık tercih edilen Estetik Diş Hekimliği yöntemi Diş Beyazlatma olarak bilinmektedir.

Uzman diş hekimleri tarafından klinik ortamında gerçekleştirilen Diş Beyazlatma uygulaması sonrası kişi ağız ve diş bakımına özen göstermesi halinde uzun süre bembeyaz dişlere sahip olabilir. Bununla birlikte diş hekimlerinden onay alınmadan kullanılan boya, jel gibi ürünler dişlerde ciddi ve kalıcı hasarlara yol açabilir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Günümüzde pek çok farklı teknikle yapılabilen Diş Beyazlatma tedavisinde en sık tercih edilen 2 yöntem Ofis Tipi Diş Beyazlatma ve Ev Tipi Diş Beyazlatma olarak belirtilebilir.

Ofis Tipi Beyazlatma klinik şartlarında uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen ve ortalama 1 saat süren Diş Beyazlatma yöntemidir. Tedavi sürecinde diş yüzeyine sürülen ve beyazlatma etkisi olan jel özel bir cihazdan çıkan ışık ile etkileşime girer. Hızlı sonuç veren bu yöntem ile 1 ila 2 seansta hayal ettikleri beyaz ve parlak görünümlü dişlere sahip olabilir.

Ev Tipi Beyazlatma yönteminde ise Diş Beyazlatma konusunda etkili aparatlar kişiye özel olarak hazırlanarak uygulama uzman diş hekimi kontrolünde bireyin kendisi tarafından evde gerçekleştirilir. Bu teknik Ofis Tipi Beyazlatmaya göre daha uzun sürede sonuç veren bir Diş Beyazlatma yöntemi olarak ifade edilebilir.

Diş Beyazlatma uygulamaları kişinin dişlerinde oluşan sararma durumuna göre farklılık göstermekle birlikte yaklaşık 7 ila 10 gün içerisinde arzu edilen sonuçları vermektedir. Uygulama uzman diş hekimi tarafından klinik ortamında gerçekleştirilmesi halinde güvenli, konforlu ve başarılı bir tedavi yöntemidir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma tedavisi bireyin dişlerinde meydana gelen sararma, lekelenme gibi renk bozulmaları dikkate alınarak kişinin genetik yapısı ve talepleri analiz edildikten sonra kendisine en uygun olacak teknik belirlenerek uygulanmaktadır.

Diş Beyazlatma uygulamaları nasıl yapılır sorusuna yöntemlerine ayırarak;

 1. Ofis Tipi Diş Beyazlatma: Bu uygulama klinik şartlarında uzman diş hekimi tarafından ortalama 1 saat içerisinde gerçekleştirilen bir yöntemdir. Diş Beyazlatma yöntemleri arasında en başarılı sonuçları veren teknik olarak bilinen Ofis Tipi Beyazlatma dişlere sürülen bir jel ve özel cihazdan yayılan ışık yardımıyla yapılır. Bireyin diş yapısına bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte yaklaşık 3 ila 5 ton renk açılması görülür. Kişilerin hayal ettikleri sonuçların %100 oranında ortaya çıktığı bu uygulama sonrası hastanın ağız – diş bakımına dikkat etmesi sonuçların kalıcı olmasını sağlayacaktır.
 2. Ev Tipi Diş Beyazlatma: Bu teknikte öncelikle kişi muayene edilerek özel kalıplar hazırlanabilmesi için gerekli ölçüler alınır. Uzman diş hekimi tarafından kendisine öğretildiği şekilde kalıpların içerisine jel sıkarak bu kalıp ağız içerisine oturtulur. Ev ortamında gerçekleştirilen ve yaklaşık 5 saat süren bu tedavinin doğru bir şekilde uygulanması halinde kişi 1 ila 2 hafta içerisinde arzu ettiği bembeyaz ve ışıldayan dişlere sahip olabilir.
 3. Diş Beyazlatma Bleaching: Öncelikle Avrupa’da ve Amerika’da kullanılmaya başlanan, bu bölgelerde gerçekleştirilen uygulamalardan alınan başarılı sonuçlar ile ülkemizde de kullanılmaya başlanılan bu yöntemde özel ilaçlar yardımıyla dişlerin beyazlatılması sağlanır. Birileri ona herhangi bir zararı bulunmuyor bu yöntemde kişi tedavi sonrası ilk 12 saat hassasiyet hissedebilir. Bu alanda uzman diş hekimleri tarafından klinik ortamında gerçekleştirilen Bleaching uygulaması başarılı sonuçlar veren bir Diş Beyazlatma yöntemidir.

şeklinde yanıt verebiliriz.

Yukarıda belirttiğimiz Diş Beyazlatma yöntemleri dışında Mekanik Diş Beyazlatma ve İçten Beyazlatma (Internal Bleaching) uygulamaları da çok sık kullanılmasalar dahi bazı vakalarda tercih edilen teknikler olarak bilinmektedir.

Diş Beyazlatma Etkisi Ne Kadar Sürer?

Diş Beyazlatma sonucunda elde edilen estetik ve beyaz diş görünümünün kalıcılığı bireyin ağız – diş bakımına göstereceği özen ve diş hekimi kontrollerini aksatmamasına bağlıdır.

Sağlıklı beslenen, dişlerini olumsuz etkileyecek davranışlardan uzak duran, ağız ve diş bakımlarını aksatmayan kişilerin günlük yaşantılarında gerçekleştireceği birkaç ufak düzenlemeyle birlikte bir yandan Diş Beyazlatma ile elde edilen sonucun kalıcı olmasını sağlarken diğer taraftan vücut sağlıklarına olumlu etki eden bir sürecin içerisine gireceklerdir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Dişlerinde değişik sebeplerle lekelenme, sararma, koyulaşma gibi renk bozulmaları oluşan ve bu duruma bağlı olarak kozmetik problemler yaşayarak kliniğimize ulaşan bireylerden en sık aldığımız soru Diş Beyazlatma Fiyatları 2023 yılında ne kadar olmaktadır.

Diş Beyazlatma Fiyatları pek çok farklı durum göz önüne alındığında değişiklik göstermekle birlikte bu durumlar arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Hastanın diş, diş eti, ağız ve çene yapısı,
 • Kişinin dişlerinde oluşan sararma ve lekelenme durumu,
 • Bireyin dişlerindeki renk kayıplarının boyutu,
 • Uygulama sürecinde kullanılacak Diş Beyazlatma tekniği,
 • Hayal edilen sonuca ulaşılabilmesi için gereken seans sayısı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Sizler de farklı nedenlerle dişlerinizde meydana gelen lekelenme, sararma, koyulaşma gibi renk kayıplarının Diş Beyazlatma uygulamaları ile giderilerek arzu ettiğiniz doğal, güzel ve estetik gülüşe sahip olabilmeniz için Hemen Bize Ulaşın…