Gülüş Tasarımı insanların hayal ettikleri estetik gülümsemeye sahip olabilmeleri için kişiye özel tekniklerin kullanıldığı Estetik Diş Hekimliği uygulamalarının genel adıdır.

Toplum içerisinde Gülüş Estetiği olarak da ifade edilen bu uygulama kapsamında kişinin arzu ettiği gülümsemeye ulaşabilmesi için ihtiyaç duyulan birçok ağız, diş ve çene estetiği tedavi yöntemi kullanılmaktadır.

Günümüzde Gülüş Estetiği yaptırmak amacıyla diş kliniğine ulaşan kişilere Gülüş Tasarımı kapsamında en sık uygulanan Estetik Diş Hekimliği tedavi yöntemleri arasında;

 • Diş Beyazlatma (Bleaching)
 • Diş Boyunu Ayarlama
 • Diş Kaplama (Zirkonyum & Lamine & Porselen)
 • Diş Eti Estetiği
 • Protez & Köprü Uygulamaları
 • Dudak Şekillendirme

belirtilebilir.

İnsanların genetik özellikleri, maruz kaldıkları kazalar – travmalar, yanlış davranışları, negatif etki oluşturan alışkanlıkları gibi birçok farklı etken dişler başta olmak üzere ağız ve çene bölgelerinde estetik açıdan olumsuz durumlar oluşmasına yol açabilir.

Farklı sebeplerle ağız, diş ve çene bölgelerinde estetik açıdan olumsuz durumlar meydana gelmiş kişilere klinik şartlarında bu alanda uzman diş hekimleri tarafından kişiye özel teknikler kullanılarak uygulanan Gülüş Tasarımı tedavisi sonucunda birey hayal ettiği estetik, güzel ve çekici gülümsemeye sahip olur.

Gülüş Tasarımı kişilerin dişlerinde oluşan estetiksel problemleri giderirken aynı zamanda diş etlerinin sağlıklı bir yapıya ulaşmasını sağlar. Yapılan müdahaleler ile doğal rengine getirilen diş etleri varsa iltihaplanma, kanama, şişme gibi problemlerinden de arındırılır.

Bununla birlikte Gülüş Tasarımı uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen müdahaleler ile kişinin dişlerinde belirli seviyedeki aşınma, çatlama, kırılma gibi problemler de giderilir.

Gülüş Tasarımı uygulamaları klinik şartlarında Estetik Diş Hekimliği alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi doğru olan teknikler içermektedir. Tedavi öncesi yapılan planda hastanın genetik yapısı, ton rengi, diş ve çene özellikleri gibi pek çok farklı etmen göz önünde bulundurulur.

Uygulama kapsamında gerçekleştirilen müdahaleler ile kişinin hayal ettiği estetik ve doğal gülümsemeye sahip olabilmesi için dişler ve diş etlerinin uyum içerisinde olması sağlanır. Gülüş Tasarımı ile kişinin yüz hatlarında gülümsemeyi doğrudan etkileyen ve problem bulunan her ayrıntıya doğru dokunuş yapılır.

Uzman Diş Hekimi Ayberk Şafak BENLİ uzun yılların getirdiği tecrübesi ve sahip olduğu modern teknoloji ile güçlendirilmiş klinik şartlarını kullanarak Gülüş Tasarımı dahil kişinin Ağız, Diş ve Çene sağlığı kapsamında ihtiyaç duyduğu pek çok tedavi yöntemini büyük bir güven, konfor ve başarı ile uygulamaktadır.

Sizler de ağız, diş ve çene bölgenizde var olan estetiksel ya da fonksiyonel problemlerin tedavi edilmesi için Hemen Bize Ulaşarak randevu alabilir; Uzman Diş Hekimi Ayberk Şafak BENLİ tarafından gerçekleştirilecek uygulamalar ile hayal ettiğiniz bembeyaz dişlere ve estetik gülümsemeye hızla ulaşabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Günümüzde insanların ağız ve diş sağlıkları kadar estetik görünümü de çok değerli bir hale gelmiştir. Kişilerin farklı sebeplerle ağız, diş ya da çene bölgelerinde estetik açıdan oluşan problemler özgüven kaybına yol açarak bireyin hayatını olumsuz etkilemektedir.

İnsanların dişlerinde var olan estetiksel problemlerin giderilmesini sağlayan Estetik Diş Hekimliği tedavi yöntemine Gülüş Tasarımı denir. Gülüş Tasarımı uygulamalarıyla dişler ile birlikte diş etlerinde de gerekli düzenlemeler yapılan birey hayal ettiği estetik gülümsemeye sahip olur.

Gülüş Tasarımı uygulamaları kapsamında kişinin yüz hatları dikkate alınarak öncelikle dişlerde var olan problemler giderilerek estetik ve doğal bir yapı elde edilir. Daha sonra diş etleri, ağız çevresi ve çene bölgesine yapılan müdahaleler sonucu kişi hayal ettiği gülümsemeye kavuşur.

Gülüş Tasarımı Hangi Tedavileri İçerir?

Gülüş Tasarımı içeriğinde birçok farklı diş tedavisi tekniğini bulunduran bütüncül bir estetik diş hekimliği uygulamasıdır. Gülüş Tasarımı yaptırmaya ihtiyaç duyan kişi muayene edildikten sonra uzman diş hekimi tarafından gerekli görülen uygulamalar klinik şartlarında doğru bir sıralama ile yapılır.

Gülüş Tasarımı uygulamalarına başlamadan önce kişinin ağız ve diş muayenesi yapılarak dişlerinde var olan plaklar, taşlar, tartarlar ve çürükler gibi problemler ortadan kaldırılır. Daha sonra hastaya ihtiyaçları doğrultusunda uygulanan Gülüş Tasarımı tedavi tekniklerini yapılma sıralarına göre;

 • Ortodonti Tedavileri
 • İmplant Uygulamaları
 • Estetik Dolgular
 • Kuron Köprü & Protez Uygulamaları
 • Diş Kaplama
 • Diş Beyazlatma
 • Diş Eti Estetiği

şeklinde belirtilebilir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş Tasarımı klinik ortamında bu alanda uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilir. Uygulama öncesi hastayı muayene eden hekim ağız, diş, diş eti ve çene bölgelerinde estetik problemler oluşmasına yol açan durumları tespit ederek kişiye özel tedavi planını oluşturur.

Gülüş Tasarımı uygulamasının gerçekleştirilme sürecini;

 • Bireyin dişlerinde var olan ayrıklık, çarpıklık, yamukluk, eğrilik gibi problemler Ortodonti uygulamaları ile giderilir.
 • Hastanın farklı nedenlerle maruz kaldığı diş kayıpları İmplant tedavisi ile telafi edilerek ağız içerisinde bulunan boşluklar ortadan kaldırılır.
 • Bu iki tedavi yöntemi ile ağız – diş bölgesindeki fonksiyonel sorunlar giderildikten sonra estetik açıdan gerekli dokunuşların yapımına başlanır.
 • Öncelikle gerekli durumlarda Diş Beyazlatma uygulamaları ile dişler arzu edilen doğal ve beyaz tona getirilir.
 • İhtiyaç duyulan dişlerde Zirkonyum, Lamine, Porselen Kaplama gibi Diş Kaplama uygulamaları kullanılarak dişlerin estetik yapısı düzenlenir.
 • Ön dişlerin diğer dişlerle karşılaştırıldığında simetrik bir genişlikte – yükseklikte olması için Diş Boyu Düzenleme uygulamalarından faydalanılır.
 • Dişlere güçlü bir yapı kazandırılarak dudak kıvrımlarını ve gülümseme yapısının uyum içinde olması sağlanır.
 • Bireyin ağız, diş, diş etleri, çene ve yüz yapısının daha sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olması ile birlikte Gülüş Tasarımı uygulaması başarıyla tamamlanmış olur.

şeklinde özetleyebiliriz.

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Gülüş Tasarımı uygulamalarının tamamlanma süresi kişinin ağız, diş ve diş etlerinde var olan estetiksel problemlere yol açan durumlara ve yaşanan rahatsızlıkların boyutuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Modern teknolojinin sağlık alanına getirdiği yenilikler sonucu Dijital Gülüş Tasarımı olarak da ifade edilmeye başlanan bu tedavi sonucu oldukça kısa sürede kişilerin hayal ettikleri estetik gülümsemeye sahip olmaları sağlanmaktadır.

Gülüş Tasarımı Tedavi Süresi bireyin maruz kaldığı problemlerin ortadan kaldırılması için uygulanması gereken tedavi yöntemleri ve kişinin genetik yapısı gereği uygulama sonrası ihtiyaç duyacağı iyileşme sürecinin uzunluğuna göre farklılık göstermektedir.

Gülüş Tasarımı uygulamaları yaklaşık olarak 1 ila 2 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Kişinin ağız – diş bakımına dikkat etmesi ve seanslarını aksatmaması bu süreyi olumlu yönde etkilemektedir.

Gülüş Tasarımı Kalıcılığı

Gülüş Tasarımı sonrası bireyde oluşan güzel, çekici ve estetik gülümsemenin kalıcılık süresi kişinin ağız – diş bakımına göstereceği özene ve Estetik Diş Hekimliği alanında uzman doktorun uygulama başarısına göre farklılık göstermektedir.

Gülüş Tasarımı uygulamalarının klinik şartlarında bu alanda uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmesi ve kişinin diş fırçalama, diş ipi kullanma, rutin klinik kontrolleri gibi gerekli süreçleri aksatmadan yerine getirmesi halinde ömür boyu kalabilecek sonuçlar elde edilebilir.

Ayrıca Gülüş Tasarımı sonrası elde edilen estetik gülümsemenin kalıcılık süresi tedavi sürecinde kullanılan uygulamalara göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse Lamine Diş Kaplama kullanılan Gülüş Tasarımı uygulamalarının kalıcılığı diğer kaplama yöntemlerinden daha fazla olmaktadır.

Gülüş Tasarımı tedavi süreci sonrası elde edilen estetik gülümsemenin kalıcılık süresi yaklaşık 15 ila 20 yıl arası olmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu süre doğru ağız ve diş bakımı ile çok daha uzun bir hale getirilebilir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Dişleri başta olmak üzere ağız çevresi, diş etleri ve çene bölgelerinde farklı nedenlerle ortaya çıkan estetiksel problemleri iyileştirmek ve hayal ettikleri estetik gülümsemeye sahip olmak amacıyla günümüze ulaşan kişilerden en sık duyduğumuz soru Gülüş Tasarımı Fiyatları 2023 yılında ne kadar olmaktadır.

Gülüş Tasarımı Fiyatları ile ilgili farklılıklar oluşmasına yol açan birçok etmen vardır. Fiyat farklılığına sebep olan durumları;

 • Kişinin ağız, diş, diş eti ve çene yapısı,
 • Hastanın ağız, diş ve diş etlerinde bulunan problemlerin boyutu,
 • Gülüş Tasarımı kapsamında uygulanacak Estetik Diş Hekimliği teknikleri,
 • Gülüş Tasarımı yapılacak hastanın genetik özellikleri ve yaşı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek klinik ve diş hekiminin tecrübesi,

olarak belirtebiliriz.

Sizler de farklı nedenlerle ağız, diş, diş etleri ve çene bölgenizde estetik açıdan yaşadığınız problemler sonucu oluşan gülüş bozulmalarından Gülüş Tasarımı uygulamaları ile kurtulmak, arzu ettiğiniz doğal, güzel ve estetik gülüşe sahip olmak için Hemen Bizi Arayın