Estetik Diş Hekimliği kişilerin arzu ettikleri estetik gülüşe ulaşabilmeleri için yüz hatlarında gülümseme sürecine direkt etki eden dişler, diş etleri, ağız çevresi ve çene bölgesi gibi alanlarda gerekli düzenlemeleri yaparak istenilen yapının oluşturulduğu diş hekimliği tedavi yöntemidir.

Estetik Diş Hekimliği kapsamında ilk olarak bireyin dişlerinde var olan problemler giderilerek kişinin kusursuz bir gülümseme için gerekli olan dişlere sahip olması sağlanır. Uygulama süreci klinik şartlarında gerçekleştirilen muayene ile başlar.

Bu süreçte teşhis edilen problemler kişiye en uygun tedavi yöntemleri kullanılarak giderilir. Kişinin dişlerinde farklı nedenlerle oluşan çarpıklıklar, lekelenmeler, ayrılıklar, aşınmalar, çatlaklar, madde kayıpları, çürümeler, kırıklar, renk bozulmaları gibi dişin sağlığını ve estetik yapısını olumsuz etkileyen tüm sorunlar iyileştirilir.

Estetik Diş Hekimliği kapsamında bir yandan bireyin dişleri, diş etleri, ağız çevresi ve çene bölgesinde oluşan kozmetik sorunlar ortadan kaldırırken diğer taraftan ısırma, çiğneme, konuşma, gülümseme gibi fonksiyonel problem giderilir.

Uygulama öncesinde bireyin genetik özellikleri ve dişleri, diş etleri, ağız çevresi, çene bölgesi gibi yüz hatlarında meydana gelen estetiksel problemler dikkate alınarak kişiye en uygun tedavi planı oluşturulmakta ve uzman diş hekimi kontrolünde ilerleyen süreç farklı sürelerde tamamlanmaktadır.

Estetik Diş Hekimliği insanların arzu ettikleri estetik, çekici ve doğal gülüşe sahip olabilmeleri için dişleri ve diş etlerini birbiriyle %100 uyumlu hale getirir. Bu uygulamalar kapsamında kişilerin yüz hatlarında gülümseme sürecini doğrudan etkileyen her ayrıntıya doğru müdahaleler yapılarak istenilen sonuçlar elde edilir.

Uzman Diş Hekimi Ayberk Şafak BENLİ uzun yılların getirdiği tecrübesi ve sahip olduğu modern teknoloji ile güçlendirilmiş klinik şartlarını kullanarak Estetik Diş Hekimliği dahil kişinin Ağız, Diş ve Çene sağlığı kapsamında ihtiyaç duyduğu pek çok tedavi yöntemini büyük bir güven, konfor ve başarı ile uygulamaktadır.

Sizler de ağız, diş ve çene bölgenizde var olan estetiksel ya da fonksiyonel problemlerin tedavi edilmesi için Hemen Bize Ulaşarak randevu alabilir; Uzman Diş Hekimi Ayberk Şafak BENLİ tarafından gerçekleştirilecek uygulamalar ile hayal ettiğiniz bembeyaz dişlere ve estetik gülümsemeye hızla ulaşabilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

İnsanların hayal ettikleri kusursuz gülümsemeye kavuşabilmeleri için yüz hatlarını oluşturan ve estetik bir gülüşe doğrudan katkı sağlayan dişler, diş etleri, ağız çevresi, çene bölgesi gibi alanların boyutunu, şeklini, rengini, hizasına ve genel yapısını düzenleyerek kozmetik açıdan sağlıklı bir duruma getiren uygulamalar bütünü Estetik Diş Hekimliği olarak adlandırılır.

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları bir yandan kişilerin çekici bir gülüşe sahip olabilmesi için ihtiyaç duydukları tedavi yöntemlerini gerçekleştirirken diğer taraftan ağız, diş, diş eti ve çene bölgelerinde var olan işlevsel sorunların giderilmesine imkan tanır.

Modern teknolojinin sağlık alanında gerçekleştirilen uygulamalara getirdiği yenilikler sayesinde oldukça konforlu hale gelen Estetik Diş Hekimliği uygulamaları uzman diş hekimleri tarafından klinik şartlarında yapılması halinde güvenli, etkili ve istenilen sonuçların alındığı tedavi yöntemlerini içerir.

Estetik Diş Hekimliği Tedavisi Nasıl Yapılır?

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları klinik ortamında uzman diş hekimleri tarafından kişiye özel tedavi planları hazırlanarak gerçekleştirilir. Uygulama öncesi yapılan muayenede hastanın ağız, diş, diş eti ve çene bölgesi durumunun net olarak analiz edilebilmesi için panoramik röntgen ve/veya 3D tomografi gibi pek çok teşhis tekniğinden yararlanılır.

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları kişinin var olan problemleri göz önünde bulundurularak ihtiyacı olan tedavi yöntemlerine göre hastaya özel olarak hazırlanır. Örneğin;

 • Dişleri eksilmiş yani farklı nedenlerle dişlerini kaybetmiş hastaların ağız içerisinde oluşan boşlukların yarattığı estetik ve işlevsel problemlerin ortadan kaldırılması için İmplant uygulamalarına başvurulur.
 • Diş yüzeylerinde aşınmalar, çatlamalar, kırılmalar bulunan kişilere uygulanacak Diş Kaplama tedavisi ile doğal diş rengine uygun ve sağlıklı dişler elde edilir.
 • Dişlerinde renk bozulmaları, sararmalar, lekelenmeler olan bireylere uygulanan Diş Beyazlatma tedavisi ile dişler arzu edilen parlak ve bembeyaz hale getirilir.

Benzeri birçok farklı yöntem kişinin ihtiyaçları dikkate alınarak yaşadığı problemlerin giderilmesi için doğru sıralama ile hastaya uygulanır.

Estetik Diş Hekimliği Hangi Uygulamaları İçerir?

Estetik Diş Hekimliği dişler, diş etleri, ağız çevresi ve çene bölgesinde farklı nedenlerle problemler yaşayan kişilere neredeyse her sorunun giderilmesi için tedavi yöntemleri sunabilen diş hekimliği uygulamalarına verilen genel bir addır.

Estetik Diş Hekimliği kapsamında kişilere uygulanabilen tedavi yöntemleri arasında;

 • Ortodonti Uygulamaları
 • İmplant Tedavisi
 • Kron & Köprü Uygulamaları
 • Bonding ve Kompozit Dolgu Uygulamaları
 • Diş Kaplama (Zirkonyum & Lamine)
 • Diş Beyazlatma
 • Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik)

belirtilebilir.

Diş Eti Estetiği

İnsanların gülümsemesine dişler kadar diş etleri de doğrudan dahil olmaktadır. Bu nedenle diş etlerinin rengi, sınırları, şekli ve genel yapısında problemler bulunan kişilere uygulanan Diş Eti Estetiği tedavisi sonucunda yaşanan bu sorunlar hızla giderilir.

Diş Eti Estetiği uygulamaları kişilerin diş etlerinde bulunun estetik sorunları ortadan kaldırabildiği gibi diş etlerinde farklı nedenlerle oluşan şişlik, kanama, iltihaplanma gibi problemlerin de iyileştirilmesine yardımcı olur.

Diş Beyazlatma

Bireylerin dişlerinde farklı nedenlerle meydana gelen renk değişiklikleri, lekelenmeler, sararmalar gibi pek çok rahatsızlık Diş Beyazlatma uygulamaları ile yok edilerek kişinin doğal diş rengine en yakın, parlak ve bembeyaz dişlere sahip olması sağlanır.

Bununla birlikte günümüz teknolojisinin sağlık uygulamalarına getirdiği yenilikler sayesinde Diş Beyazlatma tedavisi sonucu elde edilen bembeyaz dişler kalıcı hale gelmektedir.

Kron veya Köprü Uygulamaları

Porselen Kron ve Köprü uygulamaları olarak ifade edilen Estetik Diş Hekimliği tedavi yöntemi kişilerin farklı nedenlerle yaşadıkları diş kayıpları sonrası komşu dişlerin bu alanda uzman diş hekimleri tarafından kesilerek ağız içerisinde oluşan boşluğu kapatacak porselen bir köprü oluşturduğu uygulamalardır.

Doğal ve şeffaf bir diş görünümü arzu eden kişilerde köprü ya da tek diş uygulamaları ile diş minesine en uygun malzeme olan zirkonyum kullanılarak istenilen sonuç elde edilebilir. Ayrıca tek diş kesimleri ile de bireyin yaşadığı problemler giderilebilir.

Bonding ve Kompozit Dolgu Uygulamaları

Bonding uygulaması dişin doğal rengine uygun estetik bir kompozit materyal ile diş form ve şeklinin estetik hale getirilmesi işlemidir. Bonding uygulamaları ile dişler arasında bulunan Diestema dediğimiz dişler arasındaki boşluklar kapatılıp estetik bir görünüm kazandırılabilir. Bonding işleminin en büyük avantajı işlem sırasında dişlerde hiçbir aşındırma yapılmamasıdır ve çoğu işleme göre daha ekonomiktir.

Dolgu Uygulamaları kişilerin dişlerinde farklı sebeplerle meydana gelen enfeksiyon ya da çürüklerin diş kaybı ile sonlanmadan temizlendikten sonra diş içerisinde oluşan boşluğun insan sağlığına en uygun maddelerle doldurulduğu tedavi yöntemidir.

Günümüzde diş kayıplarını engellemek için en sık tercih edilen tedavi yöntemi olarak bilinen Kompozit Diş Dolgusu kişilerin dişlerinin daha estetik bir hale getirilmesi için de kullanılır. Beyaz Dolgu ya da Porselen Dolgu olarak ifade edilen uygulamalar sonrası kişiler parlak, pürüzsüz ve doğal renklerine en yakın dişlere sahip olur.

İmplant Uygulamaları

İmplant tedavisi insanların farklı sebeplerle maruz kaldıkları diş kayıplarının ağız, diş ve çene yapılarına en uygun teknik belirlenerek giderildiği, yaşadıkları işlevsel ve kozmetik sorunların ortadan kaldırıldığı tedavi yöntemidir.

Ortodonti Tedavileri

Ortodonti yani Şeffaf Plak ve Diş Teli uygulamaları kişilerin dişlerinde farklı nedenlerle oluşan yamukluk, ayrıklık, çarpıklık ve eğrilik gibi diziliş bozukluklarının hastaya en uygun diş teli çeşidi belirlenerek giderildiği Estetik Diş Hekimliği tedavi yöntemidir.

Estetik Diş Hekimliği Fiyatları

İnsanlar dişleri, diş etleri, ağız çevreleri ve çene bölgelerinde farklı sebeplerle meydana gelen estetiksel problemlerin giderilmesi için kliniğimize ulaştıklarında en sık ilettikleri soru Estetik Diş Hekimliği Fiyatları 2023 yılında ne kadar olmaktadır.

Estetik Diş Hekimliği Fiyatları değişiklik olmasına yol açan pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında;

 • Kişinin ağız, diş, diş eti ve çene yapısı,
 • Hastanın ağız ve dişlerinde estetik açıdan sorun oluşturan problemlerin boyutu,
 • Kişiye uygulanması gereken Estetik Diş Hekimliği tedavi yöntemleri,
 • Tedavi uygulanacak kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek klinik ve diş hekiminin tecrübesi,

şeklinde sıralayabiliriz.

Sizler de farklı sebeplerle diş, diş etleri, ağız veya çene bölgenizde maruz kaldığınız estetiksel problemler nedeniyle ortaya çıkan gülüş bozukluklarından Estetik Diş Hekimliği uygulamaları ile kurtulmak; arzu ettiğiniz estetik, doğal ve güzel gülümsemeye sahip olmak için Hemen Bize Ulaşın